Помилки найму, які Вам дорого коштуватимуть
Нічого не може бути більш важливим, ніж найм. Нічого.
 
Від того, кого ви вирішили найняти в компанію, зазнають впливу всі частини вашої організації: від цінностей і бачення, її здатності до оновлення та інноваційності, адатації і виживання.
Ви не можете найняти «великих людей», якщо ви просто заповнеюєте позиції на аркуші паперу. Люди не є взаємозамінними гвинтиками в машині, адже «неправильні люди» в кінцевому підсумку просто гальмують роботу. Правильна людина приносить особливий вид гармонії в звичний ритм речей - вона приходить з усіма купою нових ідей і здатна запропонувати блискучі способи поліпшення бізнесу. Як і хороші інвестиції, ці люди набагато швидше повертають вкладенні гроші, ніж це очікувалося.
Але як і хороша інвестиція, знаходження правильних людей вимагає працьовитості, уваги і часто займає багато часу. Це в комплексі означає процес пошуку кращих кандидатів, проведення співбесіди з ними, збирання рекомендацій і забезпечення для них необхідного коучингу, як тільки вони стають членами команди.

№ 1. Я наймю себе. Знову і знову

Не потрапляйте в пастку вибору кандидатів, які виглядають і діють так, як і ви. Багато керівників, яких я знаю особисто, занадто легко звертають увагу на тих кандидатів, які ходили в ту ж саму бізнес-школу, як і вони, або працювали у компаніях, в яких і вони працювали, або виросли у тій же частині країни.
Існує багато досліджень, які показують, що ми оцінюємо людей більш позитивно, коли ми відчуваємо, що вони більше схожі на нас. Подібності в досвіді, сприйнятті, політичних поглядах, і зовнішності – все це підвищує ймовірність того, що люди будуть «на одній хвилі», навіть якщо ці подібності приховують недоліки, котрі свідчать про те, що людина не підходить на вакантну позицію.
Від заводського бригадира і до топів в бізнесі, жоден менеджер не застрахований від впливу магії «схожості». Як правило, нам подобаються люди, які підтверджують наші думки і рішення. І ми, як правило, прагнемо більше спілкуватися з легкими людьми, з якими просто знацти спільну мову і які розділяють наше минуле, мову та релігійні переконання. Краща комунікація означає меншу кількість конфліктів, і коли ми відчуваємо, що ми спілкуємося з одним кандидатом ліпше, ніж з іншим, нам треба задуматися.
Ви повинні ігнорувати ці «теплі емоції». На сам кінець, неперевірена тенденція наймати людей, таких як ви,  може бути дискримінаційним фактором, адже це означає, що ви не залучаєте інших людей, бо вони не ви, і це може спричинити неприємності з законом.
Треба зважити і на те, що, створення однорідної організації  – це поганий бізнес. Ви не будете мати різних точк зору, альтернативного бачення і навичок за таких умов, адже саме ці риси мають критичне значення, коли ви намагатиметеся побороти великі проблеми або очікуватимете на великі можливості.
Ви хочете працювати з групою людей, які кидають виклик ідеям один одного, і виштовхують один одного за межі власного сприйняття. Значення успішного найму стає очевидим, якщо люди у вашій команді витісняються із «зони комфорту» впорскуванням нових ідей. Ось коли світ починає виглядати трохи інакше.

Наступний пост буде про ціну занадто швидкого найму

 
Стандартная версия